Skip to content
Menu

Pulbervärvimine

Pulbervärvi kasutatakse metalldetailide katmiseks ja kaitsmiseks. Pulbervärv on lahustitevaba pulbriline segu, mis koosneb vaigust, kõvendist, värvipigmendist, täiteainest ja lisanditest. Enim kasutatakse polüester, epoksüd ja nende kahe segu baasil valmistatud pulbreid.

Pulber kantakse peale spetsiaalse pulbervärvipüssiga ja seejärel kuumutatakse umbes 20 min 180C juures. Peale jahtumist on värv metalli külge paakunud ning värvikiht on saavutanud lõpliku tugevuse. 

Pulbervärvi eelised:

– ei kulu aega värvi kuivamisele
– ka kõige keerukamate detailide värvimisel on tagatud ühtlane värvikiht ja kvaliteetne tulemus
– värv jääb peale ühtlaselt ja ei teki värvi vajumise ohtu
– värvi kadu on minimaalne
– keskkonnasõbralik (pulber ei sisalda mürgiseid lahusteid, värvipigmendid on raskemetallidevabad, jäätmed on ohutumad tavaolmejäätmetest) 

Puudused:

– ei sobi roostes pindade katmiseks.

Pulbervärvimise põhiline eesmärk on ühtlane ja kvaliteetne lõpptulemus. Parima tulemuse saavutamiseks eeltöödeldakse pind, et värv jääks paremini peale. Eelnevalt puhastatakse vedelvärviga ja roostega kaetud pinnad haavelpritsiga. Enne värvimist eemaldatakse plastikust ja kummist detailid, kuna metalldetaili kuumutatakse. Hetkel on ahju mõõdud 8200x1500x2300mm

Päringuvorm

Täites alloleva päringuvormi, võid olla kindel, et võtame Sinuga ühendust niipea kui võimalik. Konsultatsiooni käigus arutame üksikasjalikult Sinu vajadusi ning võimalikke lahendusi, et saaksid täpse ülevaate kõikidest võimalustest. 

Regmet OÜ

Reg. nr. 12661563