Pulbervärvi kasutatakse  metallide värvimiseks.
Pulbervärv on lahustitevaba pulbriline segu mis koosneb vaigust, kõvendist, värvipigmendist, täiteainest ja lisanditest. Enim kasutatakse polüester, epoksüd ja nende kahe segu baasil valmistatud pulbreid.
 Pulbervärvimine nõuab spetsiaalseid värvimise seadmeid, et kanda pulber detaili pinnale ning seejärel kuumutada umbes 20 minutit 180 C juures. Pulbrit pihustatakse elektriväljas kas elektristaatilise või tribomaatilise värvipüstoliga ning seejärel kuumutatakse ahjus. Peale jahtumist on värv metalli külge paakunud ning värvikiht on saavutanud lõpliku tugevuse.

Eelised:
- ei kulu aega värvi kuivamisele
- väga ühtlane värvikiht ka kõige keerukamade detailide värvimisel, sest elektrivälja mõjul tungivad värviosakesed kõikjale metalli pinnale
- puudub oht nn. “värv jookseb”
- minimaalne värvikadu
- keskkonnasõbralikkus (pulbervärvid ei sisalda mürgiseid lahusteid, värvipigmendid on raskemetallidevabad, vähesed tekkivad jäätmed on ohutumad tavaolmejäätmetest)
Puudused:
- sobilik põhiliselt metallpindadele
- ei sobi roostes pindade katmiseks

Kvaliteetne tulemus on meie tegevuse pőhieesmärk. Selle eelduseks on eelnev pinnatöötlus. Eelnevalt vedelvärviga värvitud vői roostes pinnad tuleb puhastada liivapritsiga. Enne värvimist puhastame pinnad rasvast ja mustusest. 

Lisaks tuleb pinnalt eemaldada kőikvőimalikud plastikust ja kummist detailid, kuna pinda kuumutatakse ahjus. See on ka pőhjus, miks vedelvärv tuleb eelnevalt eemaldada – kuna vastasel juhul see lihtsalt keeb pulbervärvi pinna alt üles.

 

Hetkel ahju mõõdud: 8100x1250x2200mm.